خدمات روتوگراور

روتوگراور چیست؟

چاپ روتوگراور، سیستم چاپ گود است با کیفیتی بسیار نزدیک به چاپ افست. هرچند مراحل آماده سازی این نوع چاپ بسیار گران تر از انواع دیگر چاپ چون افست و فلکسو می باشد.
 تفاوت اصلی این دستگاهها با دستگاههای فلکسو، سیلندر مرکزی و استک در این است که درآن ها کلیشه ژلاتینی استفاده نشده است و برای هر رنگ یک سیلندر فولادی با دقت بسیار بالا و با دستگاه های لیزری حکاکی می گردد.
 این امر باعث می شود تا در طول زمان کیفیت سیلندر ها ثابت بوده و تأثیر عوامل محیطی چون دما و تأثیر حلال های شیمیایی بر روی آن به صفر برسد. این دستگاه به خاطر هزینه اولیه بالاتر نسبت به دستگاه های چاپ فلکسو، بسیار مناسب برای تیراژ های بالا می باشد. اما برای چاپ ایده آل به شکل رول بر روی انواع سلفون، بهترین انتخاب محسوب می شود.
 به خصوص اینکه مصرف لفاف هایی از این نوع برای کارخانجات تولیدی همیشگی و با تیراژ بالا باشد. دلیل آن هم این است که با سیلندر تهیه شده می توان در تیراژ میلیونی چاپ کرد در حالی که در روش افست برای تیراژ های بالا باید زینک های مجدد تهیه کرد.
 می توان گفت بهترین و با کیفیت ترین دستگاه چاپ سلفون در سطح جهان، دستگاه چاپ روتوگراور برای فیلم های پلاستیکی (سلفون، پلی پروپیلن، پلی استر، پی وی دی سی، پلی اتیلن، ونیل، فویل(متالایز) و ...) می باشند.
 شرکت چاپ و نشر نوین یکی از بهترین دستگاه های چاپ روتوگراور را در اختیار دارد که با سیستم کنترل تمام اتوماتیک دارای 8 رنگ می باشد و امکان چاپ بر روی لفاف هایی به ضخامت 15 میکرون تا 1 میلیمتر را به عرض 1250 میلیمتر دارا می باشد.